تصفیه دود دستگاه های تراش CNC و تصفیه ذرات معلق روغنی در هوا

این مدل دستگاه تصفیه شرکت که بصورت حرفه ای برای تصفیه و فیلترازسیون هوا طراحی گردیده است که نیازی به جایگزینی فیلتر نیز ندارد. دستگاه مذکور از سیستم فیلترازسیون سه مرحله ای و تصفیه توسط فیلتر کربنی نیز استفاده می نماید.

تصفیه دود دستگاه تراش

دستگاه های تراش CNC، از بین دستگاه های صنعتی، مصرف کننده بزرگی از منابع انرژی هستند و در طول عملیات تراش و شیارکاری، مقدار زیادی دود و ذرات معلق روغنی در هوا رها می شوند که می توانند به طور مستقیم آلودگی هوا را افزایش دهند و به سلامت کارکنان و محیط زیست آسیب بزنند. برای کنترل و جداسازی این ذرات، دستگاه های تصفیه دود و تصفیه ذرات معلق روغنی در هوا بکار می روند.

دستگاه تصفیه دود برای دستگاه های تراش CNC، با استفاده از تکنولوژی های مختلفی مانند فیلتراسیون، جداسازی و جذب، از ذرات جامد و گازی جدا می شود و به طور کامل تصفیه می شود. این دستگاه شامل بخش های مختلفی مانند فیلترهای گرد و غبار، فیلترهای زیستی، فیلترهای شیمیایی و فیلترهای الکترواستاتیک است.

فیلترهای گرد و غبار، از ذرات بزرگتر از ۱۰ میکرومتر جدا می شوند و به طور کلی برای جداسازی ذرات خشک استفاده می شوند. فیلتر زیستی، با استفاده از میکروب ها و باکتری ها، آلاینده های آلی را تبدیل به مواد خنثی می کنند. فیلترهای شیمیایی، با استفاده از مواد شیمیایی مختلف، آلاینده های شیمیایی را جذب می کنند و فیلترهای الکترواستاتیک، با استفاده از بار الکتریکی، ذرات بسیار ریز را جدا کرده و تصفیه می کنند.

دستگاه تصفیه ذرات معلق روغنی در هوا، با استفاده از تکنولوژی های مختلفی مانند فیلتراسیون، جداسازی و جذب، از ذرات معلق روغنی جدا می شود و به طور کامل تصفیه می شود. این دستگاه شامل بخش های مختلفی مانند فیلترهای گرد و غبار، فیلترهای زیستی، فیلترهای شیمیایی و فیلترهای الکترواستاتیک است.

فیلترهای گرد و غبار، از ذرات بزرگتر از ۱۰ میکرومتر جدا می شوند و به طور کلی برای جداسازی ذرات خشک استفیلترهای زیستی، با استفاده از میکروب ها و باکتری ها، روغن و سایر آلاینده های آلی را تبدیل به مواد خنثی می کنند. فیلترهای شیمیایی، با استفاده از مواد شیمیایی مختلف، آلاینده های شیمیایی را جذب می کنند و فیلترهای الکترواستاتیک، با استفاده از بار الکتریکی، ذرات بسیار ریز را جدا کرده و تصفیه می کنند.

نصب و استفاده از دستگاه های تصفیه دود و تصفیه ذرات معلق روغنی در هوا بسیار مهم است. نصب این دستگاه ها باید با توجه به نوع دستگاه تراش CNC و محل نصب آن صورت گیرد. همچنین، مراقبت و نگهداری منظم از دستگاه تصفیه دود و تصفیه ذرات معلق روغنی در هوا، از اهمیت بالایی برخوردار است. این دستگاه ها باید به طور دوره ای بازدید و تعمیر شوند تا به طور بهینه عمل کنند.

با نصب دستگاه های تصفیه دود و تصفیه ذرات معلق روغنی در هوا، آلودگی هوا کاهش می یابد و سلامت کارکنان و محیط زیست حفظ می شود. همچنین، استفاده از این دستگاه ها باعث کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات دستگاه های تراش CNC می شود، چرا که آلاینده های روغنی و گرد و غبار که ممکن است باعث خرابی دستگاه شوند، توسط این دستگاه ها جدا می شوند.

در نتیجه، تصفیه دود دستگاه های تراش CNC و تصفیه ذرات معلق روغنی در هوا، برای حفظ سلامت کارکنان و محیط زیست بسیار مهم است. با استفاده از دستگاه های تصفیه مناسب، به طور کامل از ذرات معلق روغنی و گرد و غبار جدا شده و هوا تصفیه می شود.

خانه | درباره ما | مقالات | سایت شادتکس | بیشتر بدانید