ضرورت خرید دستگاه تصفیه دود هوا

ضرورت خرید دستگاه تصفیه دود هوا

دود صنعتی، بدترین نوع آلودگی است. زیرا دارای ذرات درشت گرد و غبار، بوی بد، بخارات شیمیایی و موارد دیگر است. بیش از 250 ماده شیمیایی مضر در دود صنعتی وجود دارد که بر اندام‌های مختلف بدن شما تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین نیاز به تصفیه هوا در زمان حاضر بیشتر از قبل به نظر می‌رسد. این روزها می‌توانید شاهد افتتاح کارخانه‌ها و صنایع در همه جا باشید. دود ناشی از دودکش صنایع به خانه‌ها و ریه‌های شما نفوذ می‌کند. با همین دلیل ما خرید دستگاه تصفیه دود هوا را به همه کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی، پیشنهاد می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه: ساخت دستگاه تصفیه دود

کنترل کیفیت هوا برای محیط‌های تجاری و صنعتی

هوایی که ما تنفس می‌کنیم انواع ذرات را حمل می‌کند که احتمالا حتی با نام آنها هم آشنا نیستید. ویروس‌های سیخ دار، باکتری‌های خزنده، آلرژن‌ها و غیره. ما حتی به آلاینده‌ها، دوده، اگزوز، کپک و غیره اشاره نکرده‌ایم. حفظ کیفیت هوا، به ویژه در محیط‌های بسته و مشترک مانند یک دفتر، انبار یا محل کار یک جنبه مهم از سلامت، تندرستی و راحتی کارکنان است. به همین خاطر سرمایه گذاری در سیستم کنترل کیفیت هوا نیز می‌تواند امری حیاتی تلقی شود.

خوب است بدانید که مطالعه دانشگاه هاروارد نشان داد:

  • 58% آرزوی شماره 1 در مطالعه کارکنان صنایع، داشتن کیفیت هوای خوب در محل کار بوده است.
  • درصد شناختی افراد پس از تلاش برای پاک‌سازی محیط تا 61 درصد افزایش داشته است.
  • بهبود کیفیت هوا حتی بر بهره وری کارکنان تأثیر می‌گذارد و ما را با 11 درصد افزایش در این فاکتور مواجه می‌کند.

دود صنعتی چه اثراتی بر سلامتی افراد دارد؟

استنشاق دود صنعتی بر اندام‌های مختلف یک انسان معمولی تأثیر می‌گذارد. به گفته کارشناسان، غلظت بالای دود صنعتی باعث عفونت‌های مختلف گلو، گرفتگی مجاری بینی و مشکلات چشمی می‌شود. از دور، دود صنعتی شبیه به گاز به نظر می‌رسد، اما در سطح میکروسکوپی، می‌توانید ذرات جامد شناور در هوا را مشاهده کنید. این ذرات با استفاده از فیلترهای هوا و تصفیه کننده‌های قدرتمند حذف می‌شوند. به همین خاطر است که در گروه تصفیه دود پاک زیست (شادتکس) خرید دستگاه تصفیه دود هوا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه: دستگاه تصفیه دود و بو

آیا دستگاه های تصفیه هوا در برابر دود صنعتی مقاوم هستند؟

فیلتر هوا برای بخش‌های صنعتی به یک ضرورت تبدیل شده است. به دلایل متعدد از محافظت از جو گرفته تا ایمنی کارگران، باید هوا را تمیز نگه دارید. با این حال، این تصور اشتباه وجود دارد که شاید دستگاه‌های تصفیه هوا برای دود صنعتی خوب کار نکنند. باید بگوییم که این باور نادرست است. سیستم‌های فیلتراسیون در مقیاس بزرگ تأثیر بسیار خوبی بر حذف آلاینده‌ها از هوای آلوده دارند.

اگر صاحب صنعت هستید، خواهید دید که بهترین راه برای مقابله با تخلیه آلودگی استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا است. زیرا آنها کیفیت هوای داخل و خارج را حفظ خواهند کرد. در نظر داشته باشید که همیشه ذرات خطرناکی در دود یافت می‌شوند و محدوده اندازه آنها می‌تواند بین 0.3 تا 0.5 میکرون باشد. برای فیلتر کردن این ذرات، خرید دستگاه تصفیه هوا بسیار کارآمد، ضروری است.

اجزای دستگاه تصفیه دود هوا

حذف دود صنعتی نیاز به یک سیستم عظیم دارد که اجزای کلیدی عبارت‌اند از:

  • سیستم جمع آوری گرد و غبارهای صنعتی

این یکی از اجزای اصلی سیستم‌های تصفیه هوا است. این دستگاه از جمع کننده‌های غبار کارتریج، غرفه‌های کنترل محیط و واحدهای فیلتر برای جمع آوری تمام ذرات کثیفی استفاده می‌کند.

  • سیستم‌های وکیوم صنعتی

وظیفه اصلی سیستم‌های وکیوم صنعتی جلوگیری از ته نشین شدن گرد و غبار و سایر ذرات در دستگاه است. حتی سیستم‌های اگزوز جوشکاری برای از بین بردن دود مضر جوش و دود تولید شده از کارخانه صنعتی وجود دارد.

  • اسکرابر مرطوب و سیستم‌های اگزوز

اسکرابرهای دود یا اسکرابرهای مرطوب در دستگاه تصفیه دود هوا، انتشار دودهای ناشی از صنایع را به حداقل می‌رساند. در حالی که سیستم‌های اگزوز حاوی تمام دودهای تولید شده در یک کارخانه هستند. بدون این اجزا نمی‌توانید از هوا و کارگران خود محافظت کنید.

  • کلکسیونرهای غبار روغن

یکی دیگر از تهدیدات رایج برای سلامتی، غبار تولید شده از مایعات فلزکاری و خنک کننده‌های محلول در آب است. خوشبختانه، سیستم‌های فیلتراسیون همراه با جمع آوری دود، این مشکل را هم برطرف می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: تصفیه دود دستگاه های تراش CNC و تصفیه ذرات معلق روغنی در هوا

آیا دستگاه تصفیه هوا می‌توانند ذرات ریز موجود در دود را فیلتر کنند؟

سؤال کلیدی که باید قبل از صرف قیمت دستگاه تصفیه دود برای واحدهای تصفیه هوا بپرسید این است که آیا آنها می‌توانند تمام ذرات ریز مضر را از هوا حذف کنند؟ بنابراین انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا دقیق نیاز به توجه زیادی دارد. باید به میزان دود وارد شده به اطراف و میزان آلودگی آن توجه کنید.

هنگامی که ایده‌ای در مورد این مسائل پیدا کردید، می‌توانید یک دستگاه تصفیه هوا با اندازه دقیق خریداری کنید. یک دستگاه تصفیه هوا که به درستی انتخاب شده است در اندازه دقیق اتاق عملکرد قابل توجهی دارد.

و در آخر؛ چرا خرید دستگاه تصفیه دود هوا از پاک زیست؟

دستگاه‌های تولید شده در شرکت تصفیه دود پاک زیست (شادتکس)، برای از بین بردن ذرات مضر دود مؤثرترین تجهیزات هستند. هیچ فیلتر دیگری به اندازه دستگاه تصفیه دود استنتر سری BG  ظرفیت یا کارایی مد نظر شما را ندارد. برای افزایش راندمان کلی، باید از یک فیلتر خوب و یک موتور فن قدرتمند استفاده کنید. این ترکیب در کمترین زمان تمام هوای پر از دود را جذب می‌کند. این مهم‌ترین فاکتوری است که برای تولید دستگاه تصفیه دود هوا مد نظر داشته‌ایم.

همچنین اگر می‌خواهید بدانید که چه رتبه بندی MERV برای فیلتر هوا و حذف دود صنعتی بهترین است، باید بگوییم که MERV مخفف حداقل مقدار گزارش کارایی است. این مسئله در صنایع برای بررسی میزان کارایی فیلتر هوا استفاده می‌شود. مقدار MERV بالاتر به این معنی است که فرایند فیلتراسیون صاف است. علاوه بر این، ذرات کمتری می‌توانند فرار کنند.

در نهایت، با توجه به تمامی این نکات، پیشنهاد می‌کنیم که با کارشناسان بخش فروش ما در تماس باشید تا از همین امروز برای کاهش آلودگی صنعتی در کارگاه و کارخانه خود، برنامه ریزی کنید.